reede, 10. juuni 2016

Iseseisev töö - Õpitegevuse planeerimine/läbiviimine ning analüüs

PLANEERIMINE

Esimene idee, mis kohe tekkis ning, mida olin tegelikult plaaninud juba varem oma õpilastega teha oli QRkoodide mäng. Kuna õppeaasta oli lõppes, siis otsustasin, et teeks ühe vahvate küsimuste ning mõistatustega QRkoodide mängu. Kuna sama idee oli ka paralleelklassi õpetajal, siis ühendasime jõud ning tegime kahepeale kokku 16 küsimust (8+8). Koostöö sujus väga hästi ning ühtegi probleemi ei tekkinud. Enda poolt välja mõeldud küsimustest  lisan oma postitusse mõned näited.

Tunni eesmärgiks oli õpilastega läbiviia põnev tund õues, õpivad kasutama uut rakendust, ning paaristööd. Enne tunni läbiviimist õppisime õpilastega tahvelarvutil avama rakendust QRkoodide lugemiseks ning seda kasutama.

Antud õpitegevuse planeerimisel ei esinenud ühtegi hirmu. Suurimaks ootuseks oli see, et lapsed saaksid uue põneva kogemuse ning õpiksid tegema koostööd oma paarilisega. 

TAGASISIDE/LÄBIVIIMINE


  • Enne QRkoodide mängu algust jagasime klassiruumis lapsed paaridesse ning iga paar sai endale tahvelarvuti ning vastuste lehe. Eelnevalt pidid paarid kokkuleppima, kes skänneerib koode ning kes kirjutab vastuseid. 
  • Õpilastele õpetasin uue rakenduse kasutamist ning seda, et nutiseadmeid saab kasutada ka õppimiseks.
  • Õpilased õppisid koostööd paarilisega, ühiselt pidid arutama ning leidma vastused küsimustele.
  • Kõik läks nii nagu oli planeeritud. 
  • Õpilastega tagasiside toimus suuliselt. Arutasime, mis valmistas raskusi, mis meeldis jne.

ANALÜÜS

Eesmärk sai täidetud. Eesmärgi täitmisele aitas kaasa kindlasti see, et eelnevalt olid õpilased programmiga tutvunud ning rääkisime läbi, kuidas antud tegevus toimub.

Kõige enam olen rahul sellega, et kõik õpilased sai hakkama ning suutsid teha paaristööd ilma vaidlemiseta.

Ise avastasin antud õpitegevuse planeerimise ning läbiviimisega, et lastele pakub selline tegevus väga huvi. Varasemalt polnud minu klassi õpilased QRkoodidega kokkupuutunud. Kindlasti hakkan seda uuel õppeaastal rohkem kasutama. Järgmisel korral lisaksin Qrkoodidesse kindlasti juurde helifaile ning pilte, et muuta põnevamaks.



Mõned näited:







reede, 6. mai 2016

Tuleviku Õpetaja: Õppimine digiajastul I.õppepäev Aktiivõppe III.ülesanne



Mis teema(de) ning õppijate korral Sa seda kasutaksid: Kaustaksin antud videot, kui õpime tantsulises liikumises uut tantsu.

Mis eesmärgil/eesmärkidel (motiveerimine, teemasse sissejuhatus, seose näitamine reaalse eluga, info esitamine vms) seda kasutaksid: Kaustaksin antud videot uue tantsu tutvustamise eesmärgil ning samas lastele motivatsiooni andmiseks, et lõpptulemuseks on vahva tants. Teiseks eesmärgiks on tuvustada õpilastele Eesti rahvalaulu- ja tantsu.


Milles seisneks õppijate roll: Õppijate roll seisneks selles, et nad peavad hoolega jälgima ning mõistam tantsu olemust. Jälgima tantsijaid.

Tuleviku Õpetaja: Õppimine digiajastul I.õppepäev - Idekaart loovus

neljapäev, 5. mai 2016

Tuleviku õpetaja: Õppimine digiajastul I.õppepäev töövahendid

Küsitluste läbiviimiseks:


https://www.govote.at/a4dc52  "vastuste pilv"

Arvamuste küsimiseks:

https://dotstorming.com/     Saan ise panna lukku teema. Õpetajana pean looma konto. Õpilastel on võimalik hääletada.

http://padlet.com/  veebilehe loomine

http://www.gosoapbox.com/   küsimuste esitamiseksm, tagasiside saamiseks.

http://www.tricider.com/


Rühmade loomiseks(saab ise muuta mitu rühma soovid jne)

1D rühmade loomiseks 

teisipäev, 8. detsember 2015

Iseseisev töö VII - Projektõpe

PROJEKTÕPE
LOODUSÕPETUS

TEEMA: Miks puhub väljas tuul?

EESMÄRGID:
·         Saada teada, mis tekitab tuult.

AEG: 2x45minutit

HÄÄLESTUS

10 MINUTIT:
Antakse ülevaade sellest, mis tunnis toimuma hakkab.
Kuna praktiliselt igapäev me tunneme väljas tuult, siis täna uurimegi, mis tekitab tuult ja miks.
Selleks jagame õpilased rühmadesse, igasse rühma 3 õpilast. Rühmadesse jagamisel kasutakase http://www.classtools.net/random-name-picker/ ketast, kuhu on eelnevalt nimed valmis kirjutatud.
Igale rühmale antakse üks nutiseade.
Lisaks nutiseadmele on vajalik paber ja pliiats, kuhu saate teha märkmeid. Raamatus on eraldi laua peal. Iga rühm saab endale tööjuhendi, kus on täpselt kirja mida teilt oodatakse (antakse hiljem).

TUNNIKÄIK

10 MINUTIT ARUTELU
Mis on tuul?
Mida Teie peate tuuleks?
Kuidas tuult mõõta saab?
Miks on eri piirkondades erinev tuul?
Mere- ja maabriis.
Kuidas tuul mõjutab loomi ja taimi?


RÜHMATÖÖ

30 MINUTIT

TÖÖJUHEND
Leppige rühmas kokku, kes teeb märkmeid, otsib nutiseadmest infot ning, kes raamatutest.
Lõpptulemusena peate olema andnud järgnevatele punktidele vastused:
·         Mis põhjustab tuule?
·         Millega saab tuult mõõta?
·         Tuule kasutsalad.
·         Tuul kui energia allikas.
Lisa omapoolset infot, mida said teada ning tahaks kaasõpilastele edasi anda.
Rühma siseselt lepite kokku kuidas esitleta oma tööd kaasõpilastele. Aega on Teil esitlemiseks koos küsimustega 7 minutit.
Esitluse võib teha slaididena, essee vormis, koostada video esitlus, mõttekaardi jne. Lähenege loovalt!

Mõned leheküljed, mis võivad kasuks tulla:

ESITLUS
30 MINUTIT
Iga rühm esitleb oma ettekannet. Igast rühmast üks annab ülevaate kaasõpilastele sellest, mida kirja panite rühmaga.
Küsimustele vastamisel aitab terve rühm

KOKKUVÕTE
10 MINUTIT
Mis meeldis tänases tunnis kõige enam?
Kuidas meeldis rühmatöö?
Mida uut saite teada?
Kas tekitas mõni asi raskusi? Nimeta.












pühapäev, 29. november 2015

Iseseisev töö VI - Õppemängu loomine

 http://www.tinytap.it/games/g12sl/play/game-3

Õppemängu sisuks valisin loomad ehk kas laps teeb vahet loomadel, kes elavad meil Eestis ja kes mitte. Sobib kasutada 1.klassis, kuid kindlasti ka teistest klassides kui muuta raskus taset.

Iseenesest on antud keskkonnas mängu loomine lihtne ja arussada, kuid millegi pärast tekitas see tavapärasest rohkem raskusi kui oleksin oodanud. Juhend oli arusaadav, kuid erines natukene minu nutiseadmes olevast pildist. Teine häirin asi oli see, et ta ei lasknud mul kasutada app-is olevaid taustapilte, kujundeid jne. Kui valisin välja siis lihtsalt hakkas mõtlema ja oligi kõik. Tõmbasin antud app-i alla kolme erinevasse nutiseadmesse ja ikka oli sama asi. Ei oska öelda, kas probleem oli minu poolne või ei osanud seda siis õigesti kasutada. Kudi lahendasin asja siis nii, et pildistasin ise taustapildi ja otsisin siis otsingust sobivad pildid. Õnneks nii ta lasi mul mängu valmis teha. 

Õppemänge kasutasin oma tundides harjutamiseks või kinnistamiseks. See oleks kindlasti laste jaoks lõbus ning vaheldust pakkuv.

Digitaalsete õppemängude üheks suurimaks plussiks on kindlasti see, et see köidab lapsi ja on põnev. Kuna tänapäeva lapsed puutuvad väga palju kokku nutiseadmetega, siis nad väga ootavad nendes mängimist ning miks mitte ühendada seda siis õppimisega. Kuid miinuseks tooksin selle, et kuna nutiseadmed on nii levinud ja neid kasutatakse väga palju koolides, siis see mõjutab laste motoorikat. Praegugi on juba näha kuidas lapsed ei jõua kirjutada, värvida, ei oska lõigata kääridega jne. 
Lahendus oleks sellele ehk see, et igas tunnis ei peaks kasutama digitaalseid mänge. Teine miinus on kindlasti see, et suure klassi puhul ei suuda õpetaja ehk jälgida seda, kas kõik ikka mängivad õppetöös etteanähtud mänge. Kuid ma usun, et viimane miinus võib pigem tekitada probleeme vanemates klassides.